KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia bez wysokich temperatur. Będzie przelotnie padać, możliwe burze

W nadchodzący weekend raz przejaśnienia, raz przelotny deszcz i burza. Będzie niezbyt ciepło. W nadchodzący weekend raz przejaśnienia, raz przelotny deszcz i burza. Będzie niezbyt ciepło. Fot. PixaBay

W kolejnych dniach powrotu dni gorących, z którymi mieliśmy do czynienia w tygodniu ubiegłym, na razie nie widać. Napływa do nas i napływać będzie w dalszym ciągu chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Jest to powietrze chwiejne - rozbudowują się w nim, zwłaszcza w ciągu dnia, liczne chmury kłębiasto-deszczowe, z których przelotnie pada, a w przerwach pomiędzy nimi występują przejaśnienia. I mniej więcej taki typ pogody także w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami weekendu.

REKLAMA


W piątek w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu znad Bałtyku oraz związanego z nim frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę sytuacja baryczna w Europie Środkowej nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w chłodnym powietrzu polarno-morskim, napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 10 km. Ciśnienie bez większych zmian, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1013 hPa.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wypełniającego się niżu znad Bałtyku, w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a lokalnie, szczególnie późnym popołudniem lub pod wieczór, niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni, w drugiej połowie dnia skręcający na wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie bez większych zmian, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1013 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny względem okresów poprzednich, pozostaniemy także w tej samej - chłodnej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, a nad ranem niewykluczona także krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pograszająca się do bardzo słabej, od 0,3 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem nieznacznie wzrośnie, potem będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy na skraju rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku po Skandynawię, w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?