KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przyjemny poniedziałek i brzydki wtorek. Sprawdź prognozę na początek tygodnia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Znaczna większość obszaru Europy znajduje się w strefie napływu powietrza polarnego; powietrze zwrotnikowe mamy dopiero nad Półwyspem Iberyjskim, Turcją i Rosją w obszarze wyraźnie na wschód od Moskwy. Front polarny, na krańcach wschodnich Europy od kilku dni o charakterze stacjonarnym, mamy więc daleko od Polski, w najbliższym czasie również nie widać perspektyw aby przysunął się bliżej naszego kraju; na powrót gorąca w przyszłym tygodniu nie liczmy. Będzie umiarkowanie ciepło, okresami popada przelotnie, czasami również wyjrzy słońce. Co do samego początku tygodnia natomiast - poniedziałek zapowiada się bardzo przyjemnie, we wtorek już niestety pogoda gorsza. Temperatura w granicach komfortu termicznego, szczególnie w poniedziałek.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek od zachodu dostaniemy się na krótko pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, po północy pogarszająca się do umiarkowanej, od 4 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w pierwszej połowie dnia będziemy jeszcze w zasięgu słabnącego klina wyżu znad Atlantyku, jednak po południu od południowego zachodu zacznie nasuwać się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie do południa małe, po południu stopniowo wzrastające do umiarkowanego, bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo lekko porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, po południu zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące po południu w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy w zasięgu oddziaływania niżu, który znad Danii przemieści się nad Bałtyk Południowy. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie w godzinach wieczornych. Temperatura minimalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie spadać.

We wtorek ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu znad Morza Bałtyckiego. W ciągu dnia od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym po południu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający po południu na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?