Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W piątek nieco ponad 20 °C. W weekend przelotnie popada

W nadchodzący weekend około 20 °C. W niedzielę będzie padać. W nadchodzący weekend około 20 °C. W niedzielę będzie padać. Fot. PixaBay

W ostatnich trzech dniach kończących tydzień czeka nas umiarkowany typ pogody, z temperaturami maksymalnymi oscylującymi wokół 20 °C, może w piątek nieznacznie tę wartość przekraczającą. Niestety - w ciągu dnia rozwijać się mogą chmury kłębiaste, które zabiorą nam spory procent maksymalnego potencjalnego usłonecznienia, w dodatku niewykluczone są opady przelotne, w niedzielę nawet burze. Na początku lipca obserwować będziemy zdecydowany ruch klina geopotencjału na północ, skutkiem tego będzie powstanie wyżu zapewniającego nam poprawę pogody; powróci pogodne lato, jednak z oceną czy w wersji upalnej, czy tylko gorącej, należy poczekać. Póki co jednak kontynuacja co najwyżej umiarkowanie ciepłej aury z opadami przelotnymi.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek będziemy pod wpływem wyżu znad Francji. Pozostaniemy w starym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się i pozostawać będziemy pod wpływem wyżu z centrum nad Francją. Wciąż napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1019 hPa. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie przez noc nieznacznie spadnie, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1017 hPa.

W sobotę w ciągu dnia od zachodu nasuwać się będzie płytka zatoka niżu znad Morza Północnego. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w starym powietrzu polarno-morskim. Będzie zachmurzenie duże, jedynie miejscami słaby, przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia znad Bałtyku oraz związanego z nią frontu okluzji. Za frontem tym z zachodu napłynie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj