Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek apogeum upałów. We wtorek tylko nieco chłodniej

W poniedziałek upał będzie największy. We wtorek tylko nieco poniżej 30 °C W poniedziałek upał będzie największy. We wtorek tylko nieco poniżej 30 °C Fot. PixaBay

Napływa powietrze zwrotnikowe, to w lipcu zawsze oznacza pogodę przynajmniej gorącą, a bardzo często nawet upalną. Jutro do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny, który do Krosna dotrze dopiero pod wieczór - przed nami zatem kolejny dzień nieznośnego wręcz upału - poniedziałek będzie najcieplejszym dniem przyszłego tygodnia. Późnym popołudniem lub wieczorem prawdopodobne będą burze, we wtorek spokojniej - na pewno bez opadów i burz, ale gorąco.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy jeszcze w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Będzie zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Szwecji oraz związany z nią chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływać będzie upalne i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem lub wieczorem przejściowo i lokalnie wzrastające do dużego, wtedy też możliwy przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna od 32 °C do 33 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie ewentualnych burz przejściowo porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowo-wschodni, skręcający na zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek początkowo będziemy jeszcze w strefie oddziaływania odchodzącego na wschód chłodnego frontu atmosferycznego, jednak po północy od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Alp. Z zachodu napłynie stare powietrze polarno-morskie. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem jeszcze miejscami duże i wtedy możliwe jeszcze zanikające opady przelotne i burze. Po północy bez opadów. Temperatura minimalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie będzie wzrastać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1019 hPa.

We wtorek będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Alp nad Ukrainę. Początkowo pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim, jednak późnym popołudniem ponownie z południowego zachodu napłynie gorące, zwrotnikowe powietrze. Będzie zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 29 °C do 30 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, z upływem godzin przechodzące w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj