KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia upału ciąg dalszy. Nie będzie padać

Środa i czwartek niezmiennie upalne i suche. W środę do 33 °C. Środa i czwartek niezmiennie upalne i suche. W środę do 33 °C. Fot. PixaBay

Chociaż w atmosferze nigdy nie ma zastoju, to w ostatnich dniach pogoda jest aż nadto stabilna - w mediach coraz głośniej o postępujących komplikacjach wszelkiego rodzaju związanych z suszą i stale pogarszającą się sytuacją hydrologiczną; dziś lokalne burze tylko na na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju, na burze w Krośnie nie ma szans. Środa także sucha i upalna, w czwartek do upału dołączy spora wilgotność powietrza, zrobi się parno i nieznośnie, mimo że temperatura maksymalna będzie nieco niższa niż dziś i jutro.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym napływającym z południowego wschodu. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, od 15 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w upalnej i suchej masie powietrza zwrotnikowego, napływającego z południowego wschodu. Początkowo bezchmurnie, po południu zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 32 °C do 33 °C. Wiatr słaby, zmienny, rano przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, około południa zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna w regionie nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy w tym samym, suchym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, wieczorem nieznacznie wzrośnie, po północy będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Danii przemieści się nad Morze Bałtyckie. Z południowego wschodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra, od 15 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?