KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek odczujemy komfort termiczny. Będzie pogodnie i sucho

W środę i czwartek temperatury będą komfortowe. Będzie słonecznie i bez opadów. W środę i czwartek temperatury będą komfortowe. Będzie słonecznie i bez opadów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ciśnienie powoli wzrasta, co związane jest z umacnianiem się wyżu znad północnej Europy - na Suwalszczyźnie ciśnienie po redukcji do poziomu morza przekracza już 1020 hPa, w naszym regionie osiągnie tę wartość dopiero jutro wieczorem. Dziś już tylko krańce południowe i południowo-zachodnie są w strefie przemieszczającego się nad Czechy frontu atmosferycznego, w środę w południe jednak już cały kraj, bez wyjątku, będzie w cyrkulacji wschodniej antycyklonalnej.

REKLAMA


Wyż utrzymywać będzie się nad Zatoką Fińską przez kilka najbliższych dni i będzie kierował do całej Polski ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne, napływające znad Europy Wschodniej. To dobra wiadomość dla planujących urlop lub wszelkiego rodzaju wypoczynek na świeżym powietrzu, znacznie gorsza dla regionów najdotkliwiej odczuwających skutki suszy.

W nocy z wtorku na środę znajdować się będziemy pod wpływem wyżu znad Finlandii, w cyrkulacji wschodniej antycyklonalnej. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1016 hPa.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem wyżu znad Zatoki Fińskiej, w ciepłej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie i pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Zatoki Fińskiej. Ze wschodu napływać będzie to samo, ciepłe i suche, polarno-kontynentalne powietrze. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?