KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek i sobotę czekają nas chłodne noce. W weekend będzie trochę więcej chmur

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Najcieplejsze dni roku bez wątpienia mamy już dawno za sobą, trzecia dekada sierpnia to już późne lato, ale jeszcze nie jesień. Słońce świeci jednak z dnia na dzień coraz niżej, kontynent nie jest już tak nagrzany jak w lipcu i powietrze kształtujące się nad nim również jest chłodniejsze.

REKLAMA


Aktualnie mamy nad sobą powietrze, które jeszcze tydzień temu płynęło nad rejonem Archangielska, spływając jednak w niższe szerokości geograficzne transformowało się, ogrzewając nieco nad kontynentem. Jest to powietrze suche, w którym dobowa amplituda temperatury jest duża - najbliższe dwie noce będą chłodne, z temperaturą minimalną nieznacznie poniżej 10°C, po południu jednak bez większego problemu temperatury przekroczą 20°C.

Koniec tygodnia nie będzie już tak słoneczny jak środa i czwartek, okresami pojawi się więcej chmur, zmniejszy się jednak gradient baryczny nad Polską, dzięki czemu wiatr osłabnie i w sobotę nie będzie już porywów. Najbliższe dni zatem spokojne, bez pogodowych szaleństw, typowe dla aktualnej pory roku. Dni gorące wrócą jeszcze w przyszłym tygodniu.

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy pod wpływem silnego wyżu znad Zatoki Fińskiej, w cyrkulacji wschodniej antycyklonalnej. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, w pierwszej połowie nocy wschodni i północno-wschodni, potem zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym, napływającym z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, przed południem zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Zatoki Fińskiej, w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego, napływającego z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, w drugiej połowie nocy zacznie spadać.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Zatoki Fińskiej, w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i bez opadów. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad północno-zachodnią Rosją. Pozostaniemy w tym samej, polarno-kontynentalnej masie powietrza. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, od 15 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W niedzielę w ciągu dnia pogodę w regionie kształtować będzie wyż znad północno-zachodniej Rosji. Z południowego wschodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?