KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa i czwartek poprzedzą kolejną falę upałów. Powróci powietrze zwrotnikowe

Od czwartku zacznie napływać powietrze zwrotnikowe. W środę ciepło, ale nie gorąco. Od czwartku zacznie napływać powietrze zwrotnikowe. W środę ciepło, ale nie gorąco. Fot. PixaBay

Zatoka rozległego niżu znad Atlantyku przemyka dziś przez Bałtyk, front chłodny z nią związany do rana opuści Polskę, a za nim rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Austrii nad Europę Wschodnią; na mapach poziomu 500 mb widać wbijający się do środkowej części naszego kontynentu klin. Przed nami ostatnie 40 godzin w tym miesiącu z powietrzem polarnym, w czwartek w ciągu dnia zaś z południowego zachodu zacznie napływać najpierw gorące, a w kolejnych dniach już upalne powietrze zwrotnikowe. Do końca tygodnia nie należy spodziewać się już opadów.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę początkowo znajdziemy się jeszcze w strefie odchodzącego na wschód frontu chłodnego, jednak w drugiej połowie nocy nad Polską rozbuduje się wyż znad Austrii. Z zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie duże i całkowite, początkowo zanikające, słabe opady deszczu. W drugiej połowie nocy od zachodu szybko postępujące przejaśnienia, a nad ranem także rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem okresami cisza. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Bieszczady. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, po południu przejściowo przechodzące w obojętne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Bieszczad przemieści się nad Ukrainę. Pozostaniemy jeszcze w starym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu, który znad Ukrainy przemieści się nad Białoruś. Z południowego zachodu zacznie napływać gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu przechodzące w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?