KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ostatni weekend wakacji będzie upalny. Popołudniami do 32°C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Znowu napłynęło do części Polski gorące, a miejscami już upalne powietrze zwrotnikowe. Fragment frontu polarnego, oddzielający tę masę powietrza od chłodniejszej, polarno-morskiej znajduje się dziś w południe na obszarze od Atlantyku, przez Region Centralny Francji, środkowe Niemcy i muska północno-zachodnie krańce Polski przynosząc deszcz ciągły w rejonie Świnoujścia. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin fragment frontu głównego przemieści się jeszcze przez nasz kraj o kilkaset kilometrów na południowy wschód, ale na tym koniec - w sobotę na zachód od Półwyspu Bretońskiego powstanie fala, która następnie stanie się niżem szerokości umiarkowanych, wędrującym nad Morze Północne, dzięki temu powietrze zwrotnikowe powróci już nawet nad północną część kraju w ostatni dzień sierpnia.

REKLAMA


Nad Podkarpacie napływać będzie ono nieprzerwanie do 1 września - do tego dnia potrwa też fala upałów. W środę już w całej Polsce ochłodzi się znacznie i pożegnamy się z upałami przynajmniej do wiosny. Jaka pogoda towarzyszyć będzie wymianie mas powietrza - o tym dopiero w prognozie wtorkowej.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej, w ciepłym i suchym powietrzu zwrotnikowym napływającym z południowego zachodu. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia będziemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego zachodu napływać będzie upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdować się będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłej i suchej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie rosnąć.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w upalnym i suchym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem wyżu, który znad Kotliny Gorzowskiej przemieści się nad Podlasie. Pozostaniemy w ciepłym i suchym powietrzu zwrotnikowym. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie powoli rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, przemieszczającego się znad Podlasia nad Białoruś. Z południa napływać będzie upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 45 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1022 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?