KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi kres upałów. W czwartek będzie najwyżej 20°C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Wielkimi krokami zbliża się kres tropikalnych upałów, od zachodu - znad Niemiec - nad Polskę wkracza pofalowany, chłodny front atmosferyczny. O północy będzie rozciągać się na obszarze od Zatoki Gdańskiej po Ziemię Kłodzką, rano zaś strefa frontu zajmie obszar od Suwalszczyzny po Małopolskę, w środę w ciągu dnia bardzo powoli przemieszczając się na wschód, a w czwartek zatrzymując się nad południowymi i południowo-wschodnimi krańcami Polski.

REKLAMA


W środę opady ciągłe wystąpią na obszarze od Śląska po Warmię, przelotnie i lokalnie popada w Małopolsce, na Mazowszu i na wschodzie. W drugiej połowie tygodnia front zatrzyma się nad Karpatami i będzie falował, w falach tych dopiero nadzieja na deszcz. Odetchniemy jednak od upałów.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy w zasięgu niżu znad Skandynawii. Pozostaniemy jeszcze w bardzo ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii, a od zachodu po południu zacznie powoli nasuwać się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie jeszcze ciepłe powietrze zwrotnikowe, dopiero wieczorem z zachodu zacznie napływać chłodne i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Wcześnie rano bezchmurnie, w ciągu dnia jednak od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego w godzinach wieczornych. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami niewykluczone słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem płytkiego niżu znad Karpat, w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, rano możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, w ciągu dnia lekko spadnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?