KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napływa stare powietrze arktyczne. W poniedziałek i wtorek najwyżej 16°C

W poniedziałek i wtorek chłodno i wietrznie. Będzie i słońce i przelotny deszcz. W poniedziałek i wtorek chłodno i wietrznie. Będzie i słońce i przelotny deszcz. Fot. PixaBay

Nad północnym Atlantykiem silny wyż, a nad Europą Północną i Wschodnią rozległy układ niskiego ciśnienia - za sprawą takiego rozmieszczenia głównych układów barycznych zaczęło do Polski napływać co prawda mocno przetransformowane, ale jednak już arktyczne powietrze, które jeszcze tydzień temu przepływało nad Grenlandią i Morzem Grenlandzkim, po kilkudziesięciu godzinach docierając nad Morze Norweskie i Północne, potem nad Cieśniny Duńskie, stamtąd docierając nad Europę Środkową.

REKLAMA


Minie dobrych kilka dni zanim wyż znad Atlantyku przemieści się nad Skandynawię, wtedy dopiero dopływ powietrza arktycznego do Polski zostanie odcięty i powróci do nas łagodniejsze powietrze polarne. W poniedziałek i wtorek pojawią się zarówno chwile ze słońcem, jak i słabe opady przelotne; okresami, szczególnie jutro, porywisty wiatr zachodni. Temperatury maksymalne oscylować będą wokół 15°C.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem wypełniającego się niżu, który znad Bałtyku Południowo-Wschodniego przemieści się nad Europę Wschodnią. Z północnego zachodu napływać będzie stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, o północy jego wartość zredukowana do poziomu morza wyniesie 1014 hPa.

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie zmienne, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 16 m/s (58 km/h), zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna w regionie nie ulegnie istotnym zmianom, pozostaniemy także w tej samej masie powietrza arktycznego starego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli rosnąć.

We wtorek w ciągu dnia pozostawać będziemy jeszcze w zasięgu oddziaływania niżu znad Rosji. Z północy napływać będzie stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?