KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W czwartek nad ranem tylko 6°C, potem stopniowe ocieplenie. Ciśnienie rośnie

W czwartek dostaniemy się pod wpływ wyżu. Noc i poranek chłodne i mgliste, ale potem pogoda poprawi się. W czwartek dostaniemy się pod wpływ wyżu. Noc i poranek chłodne i mgliste, ale potem pogoda poprawi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływ powietrza pochodzenia arktycznego trwa nadal, ciśnienie wzrosło i wciąż powoli rośnie, ale znacznej i przede wszystkim trwałej poprawy pogody jak nie było - tak nie ma. Wszystko przez zatokę niżu znad Rosji i właściwości termodynamiczne napływającej masy powietrza, w szczególności przez jej chwiejną stratyfikację. Wyż wspomniany w prognozie niedzielnej przemieszcza się nad Skandynawię, w końcówce tygodnia będzie już nad Rosją, a to definitywnie odetnie drogę do Polski arktycznemu chłodowi.

REKLAMA


W środę jednak w dalszym ciągu przelotny deszcz, a czwartek zaś powita nas chłodem i lokalnymi mgłami. Nad ranem, po godzinie 06:00, temperatura spadnie do około 6°C. Na szczęście popołudnie będzie już cieplejsze, w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy prawie 19°C.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżu znad Rosji, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, napływającej z północy. Będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1022 hPa.

W środę w ciągu dnia będziemy jeszcze pod wpływem zatoki niżu znad Rosji, w tej samej, chłodnej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, okresami możliwa cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, w opadach przelotnych umiarkowana, od 5 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek dostawać się zaczniemy pod wpływ wyżu znad Skandynawii. Pozostaniemy jednak jeszcze w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe, bez opadów. W drugiej połowie nocy i rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, pogarszająca się nad ranem do złej, od 0,1 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie wcześnie rano miejscami we mgle bardzo słaba, od 0,5 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?