KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powietrze znad Afryki i efekt fenowy przyniosą powrót lata. W czwartek 29°C i porywisty wiatr

W czwartek napłynie gorące powietrze znad Afryki. Temperatura przekroczy 29°C. W czwartek napłynie gorące powietrze znad Afryki. Temperatura przekroczy 29°C. Fot. PixaBay

Zatoka niskiego ciśnienia wyszła nad Bałtyk, lecz strefa pofalowanego frontu atmosferycznego dotarła jedynie nad Górny Śląsk i dalej na wschód ruszać póki co ani myśli. Znad Atlantyku nad Morze Północne od południowego zachodu nasuwa się już pogłębiający się wtórny ośrodek niżowy, jutro w południe dotrze nad Półwysep Bretoński, a w czwartek będzie już na wschód od Szkocji z ciśnieniem 982 hPa w centrum. Jego zatoka prowadzi w swej przedniej części gorące powietrze zwrotnikowe o równowadze stałej, utrzyma się nad Polską cyrkulacja południowo-zachodnia cyklonalna, sprzyjająca wiatrowi fenowemu w rozległym pasie południowej części kraju. Na skutek tego połowa tygodnia będzie gorąca, w czwartek w Krośnie zanotujemy 29°C. Pod koniec tygodnia ochłodzi się i spadnie deszcz.

REKLAMA


W środę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu niżu, którego centrum znad Atlantyku przemieści się nad Anglię. Z południa napływać będzie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące przed południem w niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Anglii nad Morze Północne. Nadal napływać będzie ciepłe i suche, zwrotnikowe powietrze z południa. Będzie zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w cyrkulacji południowo-zachodniej cyklonalnej. Z południowego zachodu napływać będzie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr fenowy, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), późnym popołudniem słabnący, południowy i południowo-zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?