KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami brzydki koniec tygodnia. Będzie pochmurno, deszczowo i chłodno

Koniec tygodnia zapowiada się pochmurno i deszczowo. W sobotę i niedzielę ponadto chłodno. Koniec tygodnia zapowiada się pochmurno i deszczowo. W sobotę i niedzielę ponadto chłodno. Fot. PixaBay

W polu ciśnienia nad Chorwacją widoczny jest płytki niż powstały na froncie atmosferycznym oddzielającym dwie masy powietrza polarno-morskiego - starą, czyli mocno przetransformowaną na zachód od frontu oraz ciepłą i wilgotną po jego wschodniej stronie. Poziomy gradient temperatury na poziomie 850 mb sięga dziś nad Polską 8°C. Powietrze ciepłe jest niestabilne, w strefie frontu ciepłego nad Polską Wschodnią w nocy mogą powstawać - obok opadów przelotnych - również burze. Pod koniec tygodnia strefa chwiejności wyjdzie poza nasz kraj, jednak strefa frontowa oddziaływać będzie nad jego wschodnią częścią i przyniesie opady deszczu (tym razem ciągłego) i pochmurną, wilgotną pogodę.

REKLAMA


Nadzieja na poprawę dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy to obejmie nas swoją cyrkulacją silny wyż, który umocni się bardzo wyraźnie nad Morzem Północnym, potem przemieszczając się nad Skandynawię, ale o tym dopiero w prognozie niedzielnej. Póki co musimy przetrwać kilkadziesiąt godzin wilgotnej i deszczowej aury. Jesień, jak widać, ma różne oblicza.

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy pod wpływem płytkiego niżu znad Węgier i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 1 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego, płytkiego niżu przemieszczającego się znad Węgier nad wschodnią Słowację, w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego wschodu w dalszym ciągu napływać będzie ta sama, ciepła i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 1 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad wschodniej Słowacji nad Białoruś, w strefie pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Okresami również mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,8 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem niżu znad Białorusi, w strefie oddziaływania frontu okluzji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Okresami mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,8 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy pod wpływem niżu znad Białorusi, w strefie oddziaływania frontu zokludowanego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy jeszcze pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi, w strefie oddziaływania frontu okluzji. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 4 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?