KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Silny wyż sprowadzi powietrze pochodzenia arktycznego. Prognoza na poniedziałek i wtorek

Początek tygodnia z wysokim ciśnieniem, ale będzie chłodno. Trochę słońca, trochę chmur, ale bez opadów. Początek tygodnia z wysokim ciśnieniem, ale będzie chłodno. Trochę słońca, trochę chmur, ale bez opadów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Silny wyż nad Morzem Północnym umacnia się, już wieczorem dostaniemy się pod jego wpływ. Wyż ten skieruje do Polski na początku tygodnia chłodne i wilgotne powietrze napływające z północnego zachodu i północy. Jego stratyfikacja w dolnej troposferze pozwalać będzie na tworzenie się chmur kłębiastych, a z nich potem kłębiasto-warstwowych - inwersja osiadania ograniczy możliwość ich rozwoju w pionie; chmury te nie przyniosą zatem deszczu.

REKLAMA


Początek tygodnia więc nieszczególnie ciepły, z temperaturami poniżej 15°C nawet popołudniami i ledwie około 5°C w godzinach nocnych i porannych. Czasem wyjrzy słońce, od czasu do czasu zakryją je chmury piętra niskiego. Do tego wieczorami i nocami słaby, a w ciągu dnia umiarkowany i porywisty wiatr z kierunków północnych. Każdy dzień zbliża nas do półrocza chłodnego, które rozpoczyna się 1 października, czyli już w najbliższy czwartek i potrwa do 31 marca.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dostaniemy się pod wpływ silnego wyżu znad Morza Północnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie rosnąć.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Morza Północnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, od godzin przedpołudniowych do popołudnia okresami porywisty, z kierunków północnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Szwecję. Z północy napływać będzie stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Szwecji. Z północy napływać będzie stare powietrze arktyczne. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?