KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę słonecznie, ale rano -7°C. W czwartek więcej chmur, nadal chłodno

W środę spadek ciśnienia, dużo słońca, ale chłodno. W czwartek więcej chmur, nadal termiczna zima. W środę spadek ciśnienia, dużo słońca, ale chłodno. W czwartek więcej chmur, nadal termiczna zima. Fot. PixaBay

Po trwającym 53 godziny ciągłym wzroście ciśnienia rozpoczął się jego spadek, nocne rozpogodzenia sprzyjają dużemu wychłodzeniu warstwy przyziemnej, apogeum listopadowego chłodu jest przed nami i będzie mieć miejsce w środę wczesnym rankiem, kiedy to zanotujemy -7°C. Wciąż oddychamy chłodnym powietrzem polarno-morskim, ale wbrew pozorom powietrze arktyczne wciąż jest bardzo daleko od Polski i nie widać szans na jego spływ w najbliższym czasie, zatem jest to tylko lekki podmuch zimy, który potrwa jeszcze kilka dni, potem powrót jesiennej aury.

REKLAMA


I choć ciśnienie spada, spadać będzie także jutro przez całą dobę, to środa będzie dniem niemal bezchmurnym, a po bardzo chłodnej nocy i poranku temperatura wczesnym popołudniem na krótko wzrośnie do 1°C, może lokalnie do 2°C. W czwartek chmur zdecydowanie więcej i po chłodnej nocy temperatura maksymalna z trudem przekroczy 0°C, może słabo poprószy lekki śnieg. Ostatnia część tygodnia wciąż jeszcze dosyć chłodna, choć przymrozki nieco zelżeją - więcej szczegółów w prognozie czwartkowej.

W nocy z wtorku na środę będziemy na skraju wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie spadać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze na skraju klina wyżu znad Rosji, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przejściowo obojętne.

W nocy ze środy na czwartek od południowego wschodu nasunie się płytka zatoka rozległego niżu znad Morza Śródziemnego. Pozostaniemy w tej samym - chłodnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Bez opadów, ale nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,5 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce rozległego niżu znad Morza Śródziemnego, a nad południowo-wschodnią Polskę nasunie się strefa mało aktywnego frontu okluzji. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami możliwe słabe opady śniegu, a rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,5 km do 7 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?