KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek słabe opady deszczu. Będzie umiarkowanie ciepło

W środę i w czwartek wystąpią słabe opady deszczu i mżawki. W środę i w czwartek wystąpią słabe opady deszczu i mżawki. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Za nami ciepły początek grudnia, w kończącej się już pierwszej dekadzie miesiąca nie było ani jednego dnia z przymrozkiem. Za taki stan rzeczy odpowiadają charakterystyczne formy pól ciśnienia i geopotencjału, blokujące spływ chłodnych mas powietrza z dalekiej północy, a jeśli już powietrze arktyczne z trudem dotrze daleko nad Skandynawię, po kilkunastu godzinach natychmiast jest stamtąd wypierane i nie ma mowy o jego spływie w niższe szerokości geograficzne.

REKLAMA


Tym samym niemal cała Europa - także Polska - znajduje się w łagodnym powietrzu polarno-morskim. W środę i w czwartek nadal wysokie ciśnienie, jednak mimo to w środę wieczorem i w czwartek w nocy przemieszczą się chmury związane z frontem chłodnym od zatoki niżu znad Morza Barentsa. Front ten rozdzieli mocno przetransformowane powietrze - pierwotnie ciepłe od nieco chłodniejszego, kontrast termiczny pomiędzy nimi jest niewielki, zatem i zjawiska w jego strefie nie będą intensywne, słabo popada deszcz i mżawka. Czwartkowy dzień początkowo pochmurny z mżawką, potem wyjrzy słońce, następująca po nim piątkowa noc przyniesie pierwszy grudniowy przymrozek. Weekend zapowiada się chłodniejszy, może nawet spadnie deszcz ze śniegiem, ale to jeszcze nie będzie zima. Szczegóły dotyczące pogody na koniec tygodnia w prognozie czwartkowej.

W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, nad ranem wzrost zachmurzenia do całkowitego, bez opadów. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Europy Wschodniej, przemieszczającego się znad Ukrainy nad południowo-zachodnią Rosję. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, bez opadów. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej, od 9 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem zacznie napływać chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia początkowo pozostaniemy w strefie odchodzącego na wschód, mało aktywnego frontu chłodnego, jednak potem dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Moraw nad Rzeszowszczyznę. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w godzinach popołudniowych i wieczornych, początkowo słabe opady mżawki, przed południem zanikające. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?