KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia bez opadów, wiatr osłabnie. Wtorkowa noc z przymrozkiem

Początek tygodnia bez opadów. W nocy z poniedziałku na wtorek wystąpi przymrozek, Początek tygodnia bez opadów. W nocy z poniedziałku na wtorek wystąpi przymrozek, Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Polskę od południowego zachodu sięga wyż, ciśnienie w jego centrum wynosi 1027 hPa, za około dobę wzrośnie do 1029 hPa. Wyż ten dziś wieczorem będzie nad Bawarią, w poniedziałek rano w Sudetach Środkowych, następnie po dwunastu godzinach wyjdzie na południowo-zachodnią Ukrainę, a we wtorek nad Rumunię. Do jutrzejszych godzin popołudniowych utrzyma się więc wiatr zachodni i północno-zachodni, potem jego odwrót na południowo-wschodni, we wtorek na południowy.

REKLAMA


Wtorek zaś przywitamy przymrozkiem, w najcieplejszym momencie dnia również nadzwyczaj ciepło nie będzie - maksymalnie około 2°C. Powiew chłodu nie potrwa długo, bo o ile w połowie tygodnia jeszcze się utrzyma, o tyle koniec tygodnia znów zdecydowanie bliższy jesieni niż zimie. Póki co próżno doszukiwać jakiegoś zdecydowanego ataku najchłodniejszej pory roku, pole ciśnienia i geopotencjału nadal bardzo niesprzyjające spływowi chłodnych mas powietrza, a święta za pasem...

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się pod wpływem wyżu, który znad Bawarii przemieści się nad Ziemię Kłodzką. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, w drugiej połowie słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia wciąż będziemy pod wpływem wyżu, który znad Sudetów Środkowych przemieści się nad Ukrainę. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego, pod wieczór przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pogodę w regionie wciąż kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Ukrainy nad Rumunię. Będziemy jeszcze w chłodnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, nad ranem zacznie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju wyżu przemieszczającego się znad Rumunii nad Morze Czarne. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?