KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mróz jeszcze się nasili. Prognoza na noc sylwestrową i pierwsze dni roku 2016

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Gruntowna przebudowa pola barycznego nad europejskim obszarem synoptycznym, jaka dokonała się względem pierwszych - nadzwyczaj ciepłych czterech tygodni grudnia, doprowadziła do napływu mroźnego i suchego powietrza z północnego wschodu. Kontynentalny chłód kierowany jest do Europy Środkowej przez Wyż Rosyjski, którego dotychczas nad kontynentem brakowało.

REKLAMA


Powietrze arktyczne, wchodząc w niższe szerokości geograficzne, transformuje się stopniowo w powietrze polarno-kontynentalne, które w styczniu jest wręcz przenikliwie zimne, zwłaszcza gdy towarzyszy mu porywisty, wschodni wiatr, a tak będzie od soboty. Z uwagi na to, nowy - 2016 rok, przywitamy przy mroźnej i bezchmurnej pogodzie, zaś w sobotę i w niedzielę chmur na niebie już trochę będzie. Niewykluczone, że nawet poprószy z nich lekki śnieżek, ale z pewnością nie spadnie go tyle, by już szykować się na wyprawę na narty - a przynajmniej nie w najbliższej okolicy.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy pod wpływem silnego Wyżu Rosyjskiego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze arktyczne. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w tym samym, mroźnym i suchym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe, początkowo bezchmurnie. Bez opadów. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 18 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pogodę w południowo-wschodniej Polsce wciąż kształtować będzie silny i stabilny Wyż Rosyjski. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Nad ranem lokalnie niewykluczony słaby śnieg. Temperatura minimalna od -9°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu silnego wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu nadal napływać będzie mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem silnego i stabilnego Wyżu Syberyjskiego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność dobra, od 15 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy również w tym samym - mroźnym i suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od -9°C do -8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?