KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia przyniesie ochłodzenie. Możliwe opady deszczu i burze

Koniec tygodnia przyniesie ochłodzenie. Możliwe opady deszczu i burze. Koniec tygodnia przyniesie ochłodzenie. Możliwe opady deszczu i burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od południa Polska dostaje się pod wpływ niżu. Aktualnie jego centrum znajduje się nad Alpami, jednak jutro przemieści się najpierw na czeskie Morawy, a potem do Polski. Niż z frontem atmosferycznym przyniesie kolejną porcję opadów przelotnych, znów możliwe będą burze. Sam koniec tygodnia przyniesie zaś znaczne ochłodzenie.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu, który znad Austrii przemieści się nad Morawy. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami, zwłaszcza nad ranem i rano, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia pogodę w Polsce kształtować będzie niż, który znad wschodnich Czech przemieści się nad Śląsk. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 997 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Śląska przemieści się nad Mazowsze. Wciąż napływać będzie to samo ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 996 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia pogodę kształtować będzie niż znad wschodniej Polski. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwe burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 998 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się pod wpływem niżu, który znad Podlasia przemieści się nad Estonię. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad Estonii przemieści się nad Zatokę Fińską. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo możliwe zanikające, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?