Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Koniec tygodnia ze słabymi opadami. Uwaga na okresowe mgły!

W piątek i niedzielę słabo popada. Będzie umiarkowanie ciepło. W piątek i niedzielę słabo popada. Będzie umiarkowanie ciepło. Fot. Łukasz Jaracz

Koniec tygodnia to przedsmak ochłodzenia, jakie czeka nas w od poniedziałku. Fronty atmosferyczne przyniosą nam trochę deszczu w piątek i niedzielę, okresami pojawią się mgły, w których widzialność spadnie do kilkuset metrów.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek od północy dostaniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia znad Rosji i związanego z nią chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce niżu, w strefie odchodzącego na południe chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i mżawki, a w drugiej połowie dnia lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy w zasięgu wyżu, który znad Polski przemieści się nad Ukrainę. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Ukrainy przemieści się nad Morze Czarne. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy jeszcze w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ niżu znad zachodniej Rosji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Z północy zacznie napływać chłodne powietrze arktyczno-morskie, tylko poczatkowo będziemy jeszcze w cieplejszym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże, opady deszczu, wieczorem deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj