KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek opady śniegu. Nadal trzymać będzie łagodna zima

Zatoka niżowa przyniesie opady śniegu. Pozostaniemy w chłodnych masach powietrza. Zatoka niżowa przyniesie opady śniegu. Pozostaniemy w chłodnych masach powietrza. Fot. PixaBay

Ścisnął mróz i zrobiło się zimowo. W środę i czwartek wystąpią opady śniegu, wiatr skręci z południowego na północny. Na drogach wciąż trudne warunki.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy jeszcze w zasięgu wyżu znad Bałkanów. Będziemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające aż do dużego. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie spadać.

W środę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji oraz związanego z nią frontu okluzji. Pozostaniemy jeszcze w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zatoce niżowej z frontem okluzji. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia początkowo będziemy w zatoce niżowej z odchodzącym na południe frontem okluzji, w drugiej połowie dnia od północy rozbuduje się wyż. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu, w drugiej połowie doby zanikające. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?