KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek z łagodną zimą. Na początku tygodnia przeważą chmury

Początek tygodnia pochmurny, ze słabym mrozem. Znów dostaniemy się pod wpływ wyżu. Początek tygodnia pochmurny, ze słabym mrozem. Znów dostaniemy się pod wpływ wyżu. Fot. PixaBay

Od północnego zachodu weszła płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym, zachmurzyło się, w najbliższych godzinach nadal mogą występować słabe opady śniegu. Początek tygodnia pochmurny, ze słabym mrozem.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy jeszcze w zasięgu zatoki niżu znad Rosji, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli rosnąć.

W poniedziałek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Węgier. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśniania. Znajdziemy się w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?