KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wtorek z opadami mieszanymi, od środy powrót łagodnej zimy. Powieje porywisty wiatr

We wtorek opady mieszane, od środy powrót zimy. Będzie porywiście wiało. We wtorek opady mieszane, od środy powrót zimy. Będzie porywiście wiało.

We wtorek w ciągu dnia jeszcze dodatnia temperatura i opady mieszane (także porywisty wiatr), od nocy z wtorku na środę zaś ochłodzenie i powrót łagodnej zimy. Mróz utrzymywać się będzie całodobowo.

REKLAMA


W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad Morza Białego przemieści się nad północną Rosję oraz związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia pogodę w regionie kształtować będzie niż znad północnej Europy wraz z głębokim, wtórnym niżem, przemieszczającym się znad Łotwy nad zachodnią Rosję. Przez region przewędruje front okluzji, za którym napłynie jeszcze chłodniejsze powietrze. Zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z wtorku na środę będziemy w tylnej części niżu znad zachodniej Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, początkowo w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie rosnąć.

W środę w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy silnym wyżem znad Niemiec a niżem obejmującym Europę Wschodnią i Północno-Wschodnią. Będziemy w mroźnym powietrzu arktyczno-morskim. Zachmurzenie duże, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pomiędzy wyżem znad Niemiec a niżem obejmującym Europę Wschodnią. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ silnego wyżu, którego centrum przemieści się nad Czechy. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?