KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia poprószy śnieg. Niebawem zrobi się bardzo mroźno

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Silny mróz chwyci w drugiej połowie tygodnia, więcej szczegółów na ten temat w prognozie czwartkowej. W środku tygodnia za to czekają nas spore wahania ciśnienia, okresami porywisty wiatr i opady śniegu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk i związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie szybko spadać.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu, który znad Bałtyku przemieści się nad północno-wschodnią Polskę. Będziemy w strefie okludującego się układu frontów atmosferycznych, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem niżu, który znad północno-wschodniej Polski przemieści się nad Białoruś, w strefie związanego z nim frontu okluzji. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa, będzie rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północy zacznie napływać mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie szybko rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?