KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia nieznacznie cieplejszy, choć mroźna zima nie odpuści. Możliwe słabe opady śniegu

W poniedziałek i wtorek będziemy w zasięgu wyżu. Niewykluczone słabe opady śniegu. W poniedziałek i wtorek będziemy w zasięgu wyżu. Niewykluczone słabe opady śniegu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Zwolennicy mroźnych i śnieżnych zim wreszcie zadowoleni, pozostałym pozostaje zaś uzbroić się w cierpliwość, bo to jeszcze nie koniec mrozów (choć fakt, że nieco zelżeją) - cały przyszły tydzień bez wątpienia przyniesie kontynuację zimy.

REKLAMA


Tak mroźnej zimy nie mieliśmy od lutego 2012, silny mróz spowodowany jest napływem mroźnego, stopniowo transformującego się powietrza arktycznego. W poniedziałek przed dwudziestostopniowym mrozem uchronią nas chmury piętra niskiego, ale zarówno w nocy jak i w ciągu dnia nadal mróz silny, może prószyć śnieg.

Napływ tak mroźnych mas powietrza to kłopot również dla synoptyków - przy utrzymujących się w w wyżu warstwach inwersyjnych modele numeryczne, używane przez osoby sporządzające prognozę pogody, nagminnie mylą się w prognozie zachmurzenia piętra niskiego, a jak powszechnie wiadomo - im więcej przejaśnień w nocy, tym temperatura jest niższa. W najbliższych dniach ze sprawdzalnością prognoz zachmurzenia i temperatury może być więc różnie, najlepiej przeprowadzać weryfikację samemu na bieżąco - zauważając dużą ilość przejaśnień i rozpogodzeń wieczorem spodziewajmy się większego mrozu w godzinach nocnych, zaś jeśli chmur będzie więcej, zapowiadać to będzie noc nieco cieplejszą.

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się w zasięgu wyżu rozciągającego się od Atlantyku, przez Europę Zachodnią, Środkową, aż po Rosję. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -15°C do -14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostawać będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znajdziemy się w zasięgu wyżu z centrum nad Europą Wschodnią. Pozostaniemy w tym samym, przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -15°C do -14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Rosji. Pozostawać będziemy w tej samej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, okresami niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?