KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Idzie ocieplenie. W środę i czwartek temperatura wzrośnie

W środę i czwartek cieplej. Niewykluczone słabe opady. W środę i czwartek cieplej. Niewykluczone słabe opady. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Kończy się mroźny i śnieżny styczeń, na początku lutego rozpoczną się zmiany, które doprowadzą do odwilży. W środę i czwartek maksymalna w końcu przekroczy 0°C, minimalna będzie wokół tej wartości oscylować.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Napływać będzie ta sama, przetransformowana masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Atlantyku oraz frontu okluzji. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce niżu znad Atlantyku. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?