KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od wtorku powrót mroźnej zimy. Początek tygodnia pod znakiem chmur

Od wtorku chwyci nas mroźny wyż znad Skandynawii. Początek tygodnia będzie pochmurny. Od wtorku chwyci nas mroźny wyż znad Skandynawii. Początek tygodnia będzie pochmurny. Fot. KrosnoCity.pl

Niebawem wróci mroźna zima. Nad Skandynawią rozbudowuje się wyż, który skieruje do Europy Środkowej zimne powietrze ze wschodu. Wyraźne ochłodzenie od wtorku, początek tygodnia zapowiada się pochmurny, możliwe będą także słabe opady.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, powoli przemieszczającego się w kierunku południowo-zachodnim. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, słabe opady mżawki i śniegu ziarnistego. Okresami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie rosnąć.

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w strefie tego samego, chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Możliwe  słabe opady mżawki i śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek dostaniemy się pod wpływ silnego wyżu znad Skandynawii. Ze wschodu zacznie napływać mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie całkowite, niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, okresami porywisty, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli rosnąć.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu silnego wyżu znad Finlandii. Ze wschodu napływać będzie mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie całkowite, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?