KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia z mrozem. Możliwe słabe opady śniegu

Wyż znad Skandynawii kieruje do nas mroźne powietrze ze wschodu. Zimy ciąg dalszy. Wyż znad Skandynawii kieruje do nas mroźne powietrze ze wschodu. Zimy ciąg dalszy. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dziś (wtorek, 7 lutego) pierwszy dzień z całodobowym mrozem po kilkudniowej odwilży, władzę nad pogodą w północnej, wschodniej i środkowej Europie przejął silny wyż znad Skandynawii. Napływa do nas chłodne powietrze ze wschodu i mróz w najbliższych dniach będzie się utrzymywał.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem silnego wyżu znad Skandynawii. Ze wschodu napływać będzie mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu silnego wyżu z centrum nad Skandynawią. Ze wschodu napływać będzie to samo, mroźne, polarno-kontynentalne powietrze. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pogodę w Polsce kształtować będzie ten sam, silny wyż znad Skandynawii. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie całkowite, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w zasięgu tego samego wyżu znad Skandynawii, w mroźnej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?