KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Noce wciąż mroźne, dni wyraźnie cieplejsze. Prognoza pogody na środek tygodnia

Środek tygodnia również pod znakiem wyżu. Noce pozostaną mroźne, dni będą cieplejsze. Środek tygodnia również pod znakiem wyżu. Noce pozostaną mroźne, dni będą cieplejsze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dostaliśmy się pod wpływ wyżu zbudowanego z cieplejszej masy powietrza, jednak w trakcie nocnych rozpogodzeń wciąż temperatura spada wyraźnie poniżej 0°C. W środę i czwartek jej maksymalne wartości, notowane w ciągu dnia, będą dodatnie, noce i poranki jeszcze z mrozem.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę znajdziemy się pod wpływem silnego wyżu znad Polski. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1038 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu, którego centrum znad Polski przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1039 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem wyżu, który znad Ukrainy przemieści się nad Rumunię. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1039 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rumunii, w ciepłym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?