KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Cyrkulacji strefowej ciąg dalszy. W środku tygodnia popada deszcz

W środku tygodnia okresami popada deszcz. Powrotu zimy nie musimy się obawiać. W środku tygodnia okresami popada deszcz. Powrotu zimy nie musimy się obawiać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środku tygodnia nadal dominować będzie cyrkulacja zachodnia, przez Polskę przemieszczać się będą kolejne fronty atmosferyczne z opadami deszczu, okresami zwiększy się prędkość wiatru. Powrotu śniegu i mrozu kompletnie nie widać.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia od zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki rozległego niżu znad Skandynawii i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: początkowo chłodnym, potem ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zatoce niżu znad Skandynawii, a przez region przemieści się chłodny front atmosferyczny. Nadal będziemy w polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ kolejnego, wtórnego niżu, znad Morza Północnego. Będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, lokalnie niewykluczony słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?