Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Poniedziałek pochmurny i deszczowy. We wtorek będzie lepiej

Poniedziałek będzie pochmurny, z deszczem. We wtorek poprawa pogody. Poniedziałek będzie pochmurny, z deszczem. We wtorek poprawa pogody. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od zachodu już nasuwa się front ciepły kolejnego niżu, dotrze on do nas w nocy, przynosząc opady deszczu. Front ten zepsuje nam pogodę w poniedziałek, we wtorek zaś pogoda trochę poprawi się.

W nocy z niedzieli na poniedziałek od zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Europy Północno-Zachodniej i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: w pierwszej połowie nocy w chłodnym, w drugiej w ciepłym. Zachmurzenie początkowo duże, następnie wzrost zachmurzenia do całkowitego. Opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra, pogarszająca się do umiarkowanej, miejscami słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce niżu znad Europy Północno-Zachodniej, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu zatoki rozległego niżu, obejmującego Europę Północną i Północno-Zachodnią. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostawać będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj