Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia dość wilgotno, ale ciepło. Może popadać

W środku tygodnia oddziaływać będzie front. Okresami popada, ale będzie ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) W środku tygodnia oddziaływać będzie front. Okresami popada, ale będzie ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przez Polskę przebiega falujący front atmosferyczny, w środku tygodnia przemieści się on nieco na południowy wschód i przyniesie okresami opady deszczu. Wciąż utrzymywać się będzie nad nami ciepła masa powietrza, a więc, zgodnie z kalendarzem, temperatury będą wiosenne.

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w strefie zatoki niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nią pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostawać będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północny skręcający na wschodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia początkowo pozostaniemy w strefie tego samego frontu atmosferycznego, jednak potem dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność bardzo słaba do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

4 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj