KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jaka pogoda czeka nas na "balonowy weekend"? Sprawdź prognozę!

Skomplikowana sytuacja synoptyczna w Europie Środkowej. Początek maja cieplejszy, ale upały nam nie grożą. Skomplikowana sytuacja synoptyczna w Europie Środkowej. Początek maja cieplejszy, ale upały nam nie grożą. Fot. Mateusz Głód

Akurat przełom kwietnia i maja wybrała sobie natura na zasadnicze zmiany i nie wróży to dobrze stabilności i sprawdzalności nawet krótkoterminowych prognoz pogody. Pola ciśnienia i geopotencjału ulegają przebudowie, a wyliczenia modeli numerycznych różnią się jedne od drugich. Pomimo bardzo trudnej do oceny sytuacji meteorologicznej synoptycy pracują nadal, jednak Czytelników uprzedzić należy, że ze sprawdzalnością poniższej prognozy może być różnie. W najbliższych dniach trzeba będzie na bieżąco śledzić dane obserwacyjne.

REKLAMA


sobota, 29 kwietnia
W sobotę w ciągu dnia znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, późnym popołudniem możliwe niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, północno-zachodni, po południu słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w tej samej, chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli rosnąć.

niedziela, 30 kwietnia
W niedzielę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Ukrainy. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, tylko w pierwszej części dnia większe przejaśnienia. Po południu możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. Widzialność dobra, w opadach pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dostaniemy się pod wpływ klina wyżu znad Rosji. Pozostawać będziemy w tej samej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się wahać.

poniedziałek, 1 maja
W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju klina wyżu znad Rosji. Będziemy w tym samym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, z upływem dnia możliwe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego klina wyżu znad Rosji, w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

wtorek, 2 maja
We wtorek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Niemiec. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwy przelotny deszcz, a nawet burza. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny, tylko w opadzie przelotnym lub burzy porywisty. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

 • autor: ma

3 komentarzy

 • gbór

  A myślałem ze Przytocki taki wspaniały i Bóg jak oszołomy twierdzą załatwi i pogodę by się wznieść bliżej nieba i zgury patrzeć na pospulstwo którym zarządza i swuj folwark krośnieniski

  Zgłoś nadużycie gbór sobota, 29, kwiecień 2017 12:02 Link do komentarza
 • eryk

  Coś tam polatają @asiul, nie martw się :) Byle nie padało i nie wiało rano na chwilę i po południu :) koło 18. Miłego weekendu!

  Zgłoś nadużycie eryk piątek, 28, kwiecień 2017 22:53 Link do komentarza
 • asiul

  czyli pewnie ani razu nie zobaczymy balonów na niebie, z roku na rok coraz gorsza pogoda

  Zgłoś nadużycie asiul piątek, 28, kwiecień 2017 21:48 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?