KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Napłynie wilgotna masa powietrza, będzie umiarkowanie ciepło. Prognoza na weekend

W piątek pochmurno i deszczowo, w sobotę również przeważą chmury. Od niedzieli poprawa pogody. W piątek pochmurno i deszczowo, w sobotę również przeważą chmury. Od niedzieli poprawa pogody.

Niemal cała Europa jest w zasięgu rozległego niżu, wyłamuje się z tego jedynie południowo-wschodnia część kontynentu. W piątek sięgnie nas zatoka niżu znad północnego Atlantyku wraz z ciepłym frontem atmosferycznym i pojawią się opady deszczu, gdzieniegdzie może zagrzmieć. Sobota pochmurna, w niedzielę zaś pokaże się słońce, będzie umiarkowanie ciepło.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek od południowego zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Francji nad Czechy i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia będziemy w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Czech nad zachodnią Ukrainę i związanego z nim falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdziemy się w zasięgu wypełniającego się niżu znad Ukrainy, w strefie frontu okluzji. Napłynie przetransformowana masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe opady deszczu. Lokalnie niewykluczona mgła. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie powoli rosnąć.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze w zasięgu wypełniającego się niżu znad południowej Ukrainy, w strefie frontu zokludowanego. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, lokalnie możliwa mżawka lub słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sięgnie nas klin wyżu znad Rosji. Pozostawać będziemy w przetransformowanej, wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia pogodę w całej wschodniej połowie kraju kształtować będzie klin wyżu znad Rosji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?