Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czeka nas przyjemny i ciepły weekend. Będzie dużo słońca

Przed nami piękny, wiosenny weekend. Popołudniami wyraźnie powyżej 20°C. Przed nami piękny, wiosenny weekend. Popołudniami wyraźnie powyżej 20°C. Fot. PixaBay

Ciśnienie spada od środy rano, spowodowane jest to odsuwaniem się, a przede wszystkim słabnięciem wyżu, który we wtorek objął zachodnią część kraju, a w trzeci dzień tygodnia kształtował pogodę już w całej Polsce. Pomimo to przez najbliższe kilkadziesiąt godzin utrzyma się piękna, słoneczna i przede wszystkim ciepła aura. Więcej chmur dopiero w niedzielę.

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy pod wpływem słabnącego wyżu, obejmującego część Europy Wschodniej oraz Europę Środkową. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i suchym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu, obejmującego część Europy Wschodniej a także Europę Środkową. Z południowego zachodu zacznie napływać suche powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdować się będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy słabym wyżem znad Rosji a rozległym, wielocentrycznym niżem znad Europy Zachodniej. Pozostaniemy w suchym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia będziemy pomiędzy układem wysokiego ciśnienia rozciągającym się od północnego Atlantyku i Morza Norweskiego, przez Skandynawię, po zachodnią Rosję a niżem znad Ukrainy. Ze wschodu napływać zacznie ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne. Będzie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się w zasięgu klina wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Pozostaniemy w ciepłej i suchej, polarno-kontynentalnej masie powietrza. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w zasięgu wyżu znad Europy Północnej. Napływać zacznie bardziej wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj