Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek tygodnia przyniesie ocieplenie. W poniedziałek i wtorek gorąco i słonecznie

Poniedziałek i wtorek będą gorące. Nie zabraknie słońca. Poniedziałek i wtorek będą gorące. Nie zabraknie słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Na południowym zachodzie Europy potężny upał, w Hiszpanii temperatura maksymalna przekracza 40°C, szczęśliwie centralna część Europy póki co odcięta jest od takiego skwaru. Dzięki niżowi znad północy kontynentu i układom wyżowym tworzącym się w rejonie Wysp Brytyjskich i Morza Północnego taki upał nam nie grozi, chociaż w poniedziałek i wtorek dotrze do nas gorąca masa powietrza. Będzie na ogół słonecznie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Niemiec. Z zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu, który znad Niemiec przemieści się nad południowo-zachodnią Polskę. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano korzystne, przed południem przechodzące w obojętne, a po południu w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wciąż nad cały kraj napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, przed południem przechodzące w niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj