KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek i sobota gorące, w niedzielę chłodno. Prognoza pogody na weekend

W piątek i sobotę wysokie temperatury. W niedzielę zrobi się wyraźnie chłodniej. W piątek i sobotę wysokie temperatury. W niedzielę zrobi się wyraźnie chłodniej. Fot. PixaBay

Piątek i sobota przyniosą wysokie temperatury, w niedzielę zaś wyraźnie ochłodzi się. Barycznie w obszarze podwyższonego ciśnienia będziemy jeszcze jutro, w sobotę od zachodu wejdzie zatoka z falującym frontem atmosferycznym. Front będzie przechodził nad Polską przez niespełna dwie doby, wprowadzając nad Podkarpacie chłodną masę powietrza w ostatnim dniu tygodnia.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (17/18.08.2017) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność do 1000 m, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, przejściowo do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (18.08.2017) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19.08.2017) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Pozostawać będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (19.08.2017) będziemy w zatoce niżu, którego centrum przemieści się nad Morze Norweskie. Od zachodu nasunie się linia zbieżności. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Lokalnie, zwłaszcza pod wieczór, możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20.08.2017) będziemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, a od zachodu nasunie się strefa falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie: początkowo ciepłe, potem chłodne. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (20.08.2017) pozostaniemy w zatoce niżu obejmującego Europę Północną, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1020 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?