KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

METEO: burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW ostrzega

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Drugi dzień ostatniego weekendu wakacji zapowiada się upalnie i deszczowo. Temperatura maksymalna do 29°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem na Podkarpaciu.

REKLAMA


W ciągu dnia (niedziela, 27 sierpnia) będziemy w zatoce niżu, który znad Bałtyku przemieści się nad Białoruś. Po południu od zachodu nasunie się związana z nią linia zbieżności. Pozostaniemy w gorącym i wilgotnym, zwrotnikowym powietrzu.

Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większość dnia będzie spadać, po południu zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

IMGW ostrzega przed burzami
Na Podkarpaciu do niedzieli do godz. 22:00 prognozowane są burze z opadami deszczu do 15 do 20 l/mkw, lokalnie do 35 l/mkw oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?
"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Zobacz także: W poniedziałek i wtorek chłodniej. Na niebie trochę niegroźnych chmur kłębiastych

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?