Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia więcej słońca i cieplej. W czwartek jednak porywisty wiatr z południa

W środku tygodnia wyjrzy słońce i będzie cieplej. Zacznie jednak porywiście wiać. W środku tygodnia wyjrzy słońce i będzie cieplej. Zacznie jednak porywiście wiać. Fot. PixaBay

Powietrze napływające z południa, którym oddychaliśmy na przełomie minionego i trwającego tygodnia, zostało wyparte i zastąpione chłodniejszym docierającym z zachodu. Dziś przechodzi nad nami front z opadami deszczu, jednak jutro w ciągu dnia należy spodziewać się już poprawy pogody. Nad Morzem Północnym i Skandynawią pojawi się w środę już typowo jesienny niż z ciśnieniem poniżej 980 hPa w centrum, my co prawda będziemy w jego zasięgu w środku tygodnia, ale spodziewać się należy pogody słonecznej i ciepłej, przede wszystkim w czwartek. Uwaga jednak na wzmagający się wiatr!

W nocy z wtorku na środę (12/13.09.2017) pozostaniemy jeszcze w zasięgu płytkiego niżu znad Rosji, w strefie odchodzącego na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, nad ranem zanikające. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (13.09.2017) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu obejmującego Europę Zachodnią i Północną, a w ciągu dnia zacznie nasuwać się kolejny ośrodek wtórny, tym razem znad Morza Północnego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: początkowo w chłodnym, po południu w cieplejszym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przechodzące późnym popołudniem w obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14.09.2017) pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Morza Północnego przemieści się najpierw nad Szwecję, a nad ranem nad Bałtyk Północny. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr początkowo słaby, z upływem godzin wzmagający się aż do dość silnego, porywistego, nad ranem w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (14.09.2017) nadal będziemy w zasięgu niżu znad Morza Bałtyckiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj