Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Powoli w kierunku babiego lata. W niedzielę dotrze do nas powietrze znad Zatoki Biskajskiej

Piątek chłodny z przelotnym deszczem, weekend przyniesie ocieplenie. W niedzielę pierwsze większe przejaśnienia. Piątek chłodny z przelotnym deszczem, weekend przyniesie ocieplenie. W niedzielę pierwsze większe przejaśnienia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Będzie jeszcze ciepło tej jesieni. Co prawda dziś wieczorem przejdzie nad nami niezbyt aktywny, chłodny front atmosferyczny i w piątek zalegać będzie nad Podkarpaciem chłodna masa powietrza, jednak weekend, szczególnie zaś niedziela, przyniesie zdecydowany odwrót w kierunku ciepła. Już w ostatni dzień tygodnia po południu zanotujemy nawet 19°C, jeszcze przy wietrze z kierunków zachodnich. Babie lato, z jeszcze większym usłonecznieniem niż w niedzielę, utrzyma się także przez znaczną część tygodnia przyszłego.

W nocy z czwartku na piątek (12/13.10.2017) będziemy pod wpływem niżu, który znad Bałtyku przemieści się nad Estonię, a późnym wieczorem nasunie się związany z tym niżem mało aktywny, chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (13.10.2017) znajdować się będziemy w tylnej części niżu, który znad Estonii przemieści się nad zachodnią Rosję, w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza, napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14.10.2017) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Alp. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (14.10.2017) Pogórze Karpackie pozostanie w zasięgu wyżu znad Alp. Z zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15.10.2017) pogodę na Podkarpaciu kształtować będzie wyż, który znad Alp przemieści się nad Bałkany. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (15.10.2017) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Bałkanów. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj