Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poniedziałek słoneczny i ciepły, we wtorek pochmurno i chłodniej. Uwaga na nocne mgły!

W poniedziałek w ciągu dnia słonecznie i ciepło. Wieczorem zaczną tworzyć się gęste mgły. W poniedziałek w ciągu dnia słonecznie i ciepło. Wieczorem zaczną tworzyć się gęste mgły. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Podczas gdy nad zachodnią część kraju nasuwa się falujący front atmosferyczny z pochmurną i deszczową pogodą, nad wschodnimi krańcami Polski utrzymuje się wpływ wyżu. W obszarze wyżowym będziemy również na początku tygodnia, jednak od poniedziałku pole ciśnienia przebuduje się w ten sposób, że odcięci zostaniemy od napływu świeżego powietrza z południa, w dodatku wiatr zmieni kierunek i nie będzie już występował efekt fenowy. W rezultacie od jutra wieczór uważać będziemy musieli na spadki widzialności z powodu tworzących się mgieł, a listopadowe słońce nie da już sobie rady z ich pozostałością w postaci chmur piętra niskiego. Dlatego też należy się spodziewać, że poniedziałek będzie dużo ładniejszy od wtorku.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (05/06.11.2017) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, potem słabnący do słabego, południowy skręcający na wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (06.11.2017) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (06/07.11.2017) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Początkowo zachmurzenie małe, z upływem nocy jednak wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego nad ranem. Mgły, w wielu miejscach gęste, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (07.11.2017) będziemy pod wpływem wyżu, który znad Litwy przemieści się nad Rosję. Pozostaniemy w przetransformowanym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie całkowite. Rano lokalnie silne zamglenia ograniczające widzialność do 3000 metrów. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj