Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Weekend będzie słoneczny, ale napłynie mroźne powietrze ze wschodu. Nocami nawet -6°C

Wyż Rosyjski skieruje chłodne i suche powietrze. Koniec tygodnia słoneczny, ale chłodniejszy. Wyż Rosyjski skieruje chłodne i suche powietrze. Koniec tygodnia słoneczny, ale chłodniejszy. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wzrasta ciśnienie nad Skandynawią i zachodnią Rosją, niebawem dostaniemy się w objęcia silnego wyżu wschodnioeuropejskiego. Zacznie napływać do Polski chłodne, ale również suche powietrze z północnego wschodu - weekend, zwłaszcza niedziela, przyniesie mróz, wzrośnie prędkość wiatru, więc temperatura odczuwalna będzie niska. Niedziela przyniesie za to maksymalne możliwe w pierwszej połowie stycznia, 8-godzinne usłonecznienie.

W nocy z czwartku na piątek (11/12 stycznia 2018) będziemy w zasięgu wyżu, który znad Finlandii przemieści się nad północno-zachodnią Rosję. Początkowo będziemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim, potem ze wschodu napływać zacznie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady mżawki ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (12 stycznia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady śniegu i śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 stycznia 2018) cała Polska będzie w zasięgu Wyżu Rosyjskiego. Z północnego wschodu napływać zacznie mroźne powietrze polarno-kontynentalne. Początkowo zachmurzenie duże, jednak w drugiej połowie nocy od północnego wschodu postępujące większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (13 stycznia 2018) cały kraj pozostanie pod wpływem wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 stycznia 2018) będziemy nadal w zasięgu Wyżu Rosyjskiego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (14 stycznia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj