KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek i wtorek maksymalnie około 0°C, ale noce z mrozem. Wystąpią opady śniegu

Na początku tygodnia noce z przymrozkami, w ciągu dnia będzie około 0°C. Okresami opady śniegu i kiepska widzialność. Na początku tygodnia noce z przymrozkami, w ciągu dnia będzie około 0°C. Okresami opady śniegu i kiepska widzialność. Fot. KrosnoCity.pl

Nad zachodnią Polskę wkroczyła już zatoka niżowa z frontem okluzji, u nas utrzymuje się jeszcze stara, przetransformowana masa powietrza, w której notowany jest całodobowy mróz. Jutro w drugiej połowie dnia nad Podkarpacie dotrze strefa opadów śniegu związana ze wspomnianym frontem, do wtorku włącznie pokrywa śnieżna miejscami wzrośnie o kilka centymetrów. Noc poniedziałkowa i wtorkowa z przymrozkami, w ciągu dnia zaś temperatura powietrza oscylować będzie wokół 0°C. Zima na Podkarpaciu trzyma więc nadal.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 lutego 2018) Polska będzie w zatoce niżu znad Morza Północnego. Podkarpacie pozostawać będzie jeszcze w starym - mocno przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Silne zamglenia, a miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 metrów, w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność słaba i bardzo słaba, nad ranem poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 lutego 2018) pozostaniemy w zatoce niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Szwecję, zaś od zachodu nasunie się strefa frontu okluzji. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana, wieczorem pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 lutego 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w strefie quasi-stacjonarnego frontu okluzji. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, w wielu miejscach towarzyszące im mgły z widzialnością spadającą do 800 metrów. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.


źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

We wtorek w ciągu dnia (13 lutego 2018) będziemy w zasięgu niżu znad Adriatyku, w strefie oddziaływania falującego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?