KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nocami przymrozki, a w dzień "na plusie". Przed nami dość stabilny pogodowo weekend

Od piątku w dzień "na plusie", nocami "na minusie". Od piątku w dzień "na plusie", nocami "na minusie". Fot. KrosnoCity.pl

Front atmosferyczny, który przyniósł w południowej i wschodniej części kraju opady śniegu, jest już niemal całkowicie rozmyty - dziś wieczorem, gdy proces frontolizy zakończy się, na kilkanaście godzin sięgnie nas wyż znad Rosji. W piątek w ciągu dnia przewędruje natomiast kolejna zatoka z kolejnym frontem okluzji, lokalnie spadnie mokry śnieg i deszcz ze śniegiem. Weekendowe noce przyniosą przymrozki, niezbyt duże, w ciągu dnia zaś temperatura będzie dodatnia.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (15/16 lutego 2018) sięgnie nas klin wyżu znad Rosji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie, późnym wieczorem, krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W piątek w ciągu dnia (16 lutego 2018) dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Szwecji. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front okluzji z nim związany. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, lokalnie, przejściowo, możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana, w strefie frontu przejściowo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, w pierwszej części dnia będzie się wahać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 lutego 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Czech przemieści się nad Rumunię, tylko wczesnym wieczorem zaznaczy się jeszcze strefa frontu zokludowanego, odchodzącego na wschód. Będziemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo możliwe zanikające, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.


źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W sobotę w ciągu dnia (17 lutego 2018) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Znajdować się będziemy w starej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 lutego 2018) pozostaniemy słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, chociaż na Pogórzu Karpackim zaznaczy się również strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, rozciągającego się od Francji, przez część Europy Środkowej, po Rumunię. Zachmurzenie duże, niewykluczone słabe, opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (18 lutego 2018) będziemy w zasięgu wyżu znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?