KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia pochmurno, całodobowo lekki mróz. Okresami słabo poprószy śnieg

W środę i czwartek więcej chmur. Poprószy lekki śnieżek, mróz całodobowo. W środę i czwartek więcej chmur. Poprószy lekki śnieżek, mróz całodobowo. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

To niestety dopiero początek ochłodzenia. Nad Skandynawią obserwujemy rozbudowę silnego wyżu blokującego cyrkulację zachodnią. Blokada ta odetnie nas na dłuższy czas od napływu stosunkowo łagodnych mas powietrza znad Atlantyku, co więcej - przyczyni się do nasilenia się mrozu od weekendu począwszy. W środku tygodnia pozostaniemy w zasięgu tego wyżu, w tej samej, starej i dość wilgotnej masie powietrza, a pole ciśnienia zmieni się w ten sposób, że wiatr zacznie odkręci w kierunku północno-wschodniego, tym samym po stronie nawietrznej gór zaczną tworzyć się chmury. Środek tygodnia zatem już nie tak słoneczny jak jego początek, możliwe że poprószy nawet lekki śnieżek, lecz opady te, w obszarze wyżu, będą oczywiście śladowe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 lutego 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Szwecji. Pozostawać będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W środę w ciągu dnia (21 lutego 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w tej samej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 lutego 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Utrzyma się nad całą Polską ta sama, stara masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (22 lutego 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Wciąż będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady śniegu i śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?