KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa pochmurna z opadami śniegu, w czwartek słonecznie. Silny mróz nie odpuści ani trochę

Marzec również rozpoczniemy silnym mrozem. Napływa powietrze arktyczne znad północnej Rosji. Marzec również rozpoczniemy silnym mrozem. Napływa powietrze arktyczne znad północnej Rosji. Fot. PixaBay

Do końca trwającego tygodnia utrzyma się mroźna aura, prognozy na okres późniejszy są już bardziej optymistyczne, ale na wszystko przyjdzie pora, póki co trwa dalej najsilniejsza fala mrozu tej zimy. Aktualna synoptyczna jest dość osobliwa, rzadko bowiem notuje się ciśnienie zredukowane do poziomu morza rzędu 1055 hPa i wyższe nad Szwecją, jak ma to miejsce teraz. Powietrze arktyczne dotarło daleko na południe, w Europie nie ma go tylko nad Półwyspem Iberyjskim, we wschodniej części Morza Śródziemnego, wiosenne temperatury są także... na Islandii. My natomiast oddychamy mroźnym powietrzem, które jeszcze kilka dni temu było nad północną Rosją.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (27/28 lutego 2018) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Rumunii i związanego z nim frontu zokludowanego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -14°C do -13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (28 lutego 2018) pogodę na Podkarpaciu kształtować będzie wypełniający się, płytki niż znad Rumunii wraz z frontem okluzji. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (28 lutego 2018/1 marca 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, choć w pierwszej połowie nocy oddziaływać będzie jeszcze rozmywający się front okluzji. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady śniegu i pyłu diamentowego. Temperatura minimalna od -19°C do -18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (1 marca 2018) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami słabe opady pyłu diamentowego. Temperatura maksymalna od -11°C do -10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?