KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami najchłodniejsza noc tej zimy, będzie -21°C. Na weekend mróz trochę złagodnieje

Noc z czwartku na piątek najchłodniejszą tej zimy. Pod koniec tygodnia mróz nieco zelżeje. Noc z czwartku na piątek najchłodniejszą tej zimy. Pod koniec tygodnia mróz nieco zelżeje. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Noc z czwartku na piątek będzie z pewnością najchłodniejszą tej zimy, prawdopodobnie natomiast także całego 2018 roku. Nawet przed pięcioma laty, podczas bardzo chłodnego marca w Polsce, w powiecie krośnieńskim nie wystąpił dwudziestostopniowy, ani tym bardziej większy mróz. Na szczęście powietrze arktyczne jest w odwrocie, odwilż zawita do zachodniej połowy kraju w niedzielę, a do wschodniej w poniedziałek. Weekend zatem jeszcze mroźny, ale już nie aż tak jak piątek. Możliwe opady śniegu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 marca 2018) będziemy pomiędzy wyżem znad Europy Północnej a zatoką niżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w bardzo mroźnym powietrzu arktycznym. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -21°C do -20°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (2 marca 2018) od południa nasuwać się zacznie zatoka niżu, który znad Adriatyku przemieści się nad Rumunię. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Rano zachmurzenie małe, w ciągu dnia stopniowo wzrastające, aż do dużego wieczorem. Temperatura maksymalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 marca 2018) będziemy w zasięgu niżu, który znad Adriatyku przemieści się nad Ukrainę, zaś od południa nasunie się strefa frontu zokludowanego. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1002 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (3 marca 2018) wschodnia Polska będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, w strefie odchodzącego na północny wschód frontu okluzji. Utrzyma się nad krajem powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 marca 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -13°C do -12°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (4 marca 2018) od południowego zachodu nasuwać się zacznie niżowa związana z niżem znad Atlantyku. Pozostaniemy jednak jeszcze w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?