KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od soboty arktyczny mróz i opady śniegu. Wiatr dodatkowo obniży temperaturę odczuwalną

W nadchodzący weekend rozpoczniemy kolejny solidny atak zimy. Spadnie śnieg, z godziny na godzinę mróz będzie coraz większy. W nadchodzący weekend rozpoczniemy kolejny solidny atak zimy. Spadnie śnieg, z godziny na godzinę mróz będzie coraz większy. Fot. KrosnoCity.pl

Podobnie jak w III dekadzie lutego obserwujemy rozwój wyżu nad Skandynawią, podobnie jak trzy tygodnie temu również południowa Europa znajduje się we władaniu niżów. Nietrudno się więc domyślić, że znów czeka nas napływ mroźnego powietrza z podobnego kierunku co przy ostatniej fali mrozów.

REKLAMA


O ile zbliżający się atak zimy nie będzie może aż tak dotkliwy pod względem temperatur jak ten poprzedni, o tyle mróz - szczególnie pod koniec tygodnia bieżącego i na samym początku następnego - wcale nie będzie słaby i nie ma wątpliwości co do tego, że mocno nam dokuczy. Na domiar złego wzrośnie gradient ciśnienia, co przełoży się na silniejszy wiatr, a ten z kolei na znaczne obniżenie temperatury odczuwalnej. Popada także śnieg, poczujemy się jak na Syberii. Zima wraca co najmniej na kilka dni, jest nadzieja na to, że od połowy przyszłego tygodnia mrozy przynajmniej zelżeją, a może nawet się wycofają. Najmroźniej zapowiada się okres od soboty do wtorku.

W nocy z czwartku na piątek (15/16 marca 2018) zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu, który znad Niemiec przemieści się nad Czechy. Nad ranem od południowego zachodu nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (16 marca 2018) będziemy pod wpływem tego samego niżu, którego centrum przemieści się nad Słowację, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa i nadal będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 marca 2018) pogodę nadal kształtować będzie ten sam niż, który do rana przemieści się nad Ukrainę. Za frontem chłodnym z nim związanym napływać zacznie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (17 marca 2018) dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu z centrum nad Bałkanami, w strefę frontu okluzji. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni i północny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 marca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Mołdawię, nadal będziemy w strefie oddziaływania frontu zokludowanego. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (18 marca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum przemieści się nad Ukrainę. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -9°C do -8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?