Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Na początku tygodnia trochę się ochłodzi, będzie najwyżej 18°C. Przelotnie popada deszcz

Od poniedziałku troszeczkę chłodniej. Okresy ze słońcem przeplatać się będą z opadami przelotnymi. Od poniedziałku troszeczkę chłodniej. Okresy ze słońcem przeplatać się będą z opadami przelotnymi. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W tym roku zjawisko "zimnych ogrodników" przebiega łagodnie, ale cóż się dziwić, skoro ostatni przymrozek mieliśmy w I dekadzie kwietnia, arktyczny chłód jest na swoim miejscu - w Arktyce i od tego czasu ani myśli spłynąć dalej na południe. Mimo to temperatura, jak to dość często bywa w tym okresie roku, trochę spadła, a apogeum tego ochłodzenia przypadnie na przyszły tydzień, kiedy to przez najbliższe dni notować będziemy temperatury poniżej 20°C w pełni dnia. Dostajemy się także pod wpływ układu niskiego ciśnienia i okresami może padać deszcz.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14 maja 2018) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu, którego centrum znajdzie się nad Morzem Białym. Z północnego wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (14 maja 2018) zaczniemy dostawać się pod wpływ płytkiego i wypełniającego się niżu znad Ukrainy. Ze wschodu napłynie wilgotniejsza, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 maja 2018) od południa zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu znad Austrii. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, nad ranem szybko wzrastające aż do dużego. Silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, pogarszająca się nad ranem do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (15 maja 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Alp, a od południa nasunie się falujący front atmosferyczny. Będziemy w dalszym ciągu w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność rano umiarkowana, potem poprawa widzialności do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj